Krótka historia klubu piłkarskiego Manchester United

Krótka historia klubu piłkarskiego Manchester United

Każdy fan klubu Manchester United doskonale wie o tym, że jest to drużyna, która jako pierwsza w Wielkiej Brytanii zdołała wygrać Puchar Europy. Był to nie lada wyczyn, który wspomina się do dziś. Nie da się ukryć, że Manchester United nawet w Polsce ma całe mnóstwo fanów, którzy śledzą wszelkie wydarzenia sportowe związane z tą drużyną. Warto wspomnieć, że Anglikom udało się zdobyć po raz pierwszy w historii Puchar Europy właśnie dzięki Manchester United. Oczywiście nie jest to jedyny sukces tej drużyny. Sukcesów jest zdecydowanie więcej!

Najważniejsze osiągnięcia drużyny Manchester United

manchester united składWystarczy wspomnieć o tym, że to właśnie Manchester United jest najbardziej utytułowaną drużyną w całej Wielkiej Brytanii. W roku 1986 trenerem drużyny Manchester został Alex Ferguson. To właśnie on doprowadził drużynę do największych sukcesów. Do dziś traktowany jest jako najlepszy trener Manchesteru. Jego praca z drużyną trwała aż 26 lat. W tym czasie Manchester zdobył całe mnóstwo nagród, pucharów i nie tylko. W Wielkiej Brytanii odbywają się Mistrzostwa Anglii, które są śledzone przez fanów piłki nożnej na całym świecie. Manchester United zostawał Mistrzem Anglii aż 20-krotnie. Oznacza to, że jest najbardziej utytułowaną drużyną w tym kraju. Oprócz tego drużyna 12 razy zdobywała Puchar Anglii. 5 razy doszło do triumfu w Pucharze Ligi. Nie da się ukryć, że to właśnie Manchester United jest jedną z najbogatszych, ale też najbardziej popularnych drużyn piłkarskich na świecie. Nic dziwnego, że to właśnie ta drużyna ma tak dużo fanów. Każdy fan doskonale zna manchester united skład – można też sprawdzić aktualne składy drużyny na stronach internetowych, które przeznaczone są właśnie dla fanów tego klubu. Na pewno trzeba wspomnieć o tym, jacy są najwięksi rywale drużyny Manchester United. W Wielkiej Brytanii największymi rywalami dla klubu są Arsenal, Liverpool, Manchester City oraz Leeds United. Klub został wykupiony w roku 2005 za ogromną sumę wynoszącą 800 milionów funtów – został zakupiony przez rodzinę Glazerów. Sam Manchester United jest też oczywiście marką.

Magazyn Forbes wycenił tę markę na aż 3,69 miliardów dolarów. Kwota ta daje klubowi pierwsze miejsce – nawet przed innymi popularnymi klubami jak Barcelona i Real Madryt. Od roku 2016 trenerem klubu piłkarskiego jest Jose Mourinho. Dużym sukcesem klubu było pokonanie w roku 2017 klubu AFC Ajax. Do spotkania doszło w finale Ligi Europy. W związku z tym Manchester United zdobył to trofeum pierwszy raz w swojej historii. Manchester posiada wiele trofeów krajowych, ale nie należy zapominać też o trofeach międzynarodowych.

Close Menu